Bozeňov buduje Zážitkovou stezku

okolí BozeňovaVe Sport & Relax areálu Bozeňov vyroste také zážitková stezka, která na deseti stanovištích nabídne návštěvníkům venkovní společenské hry společně se speciálními posilovacími stroji. Dokončena bude během první poloviny června.

Atrakce je určena pro všechny věkové kategorie, původním záměrem autorů bylo zlepšit mezigenerační vztahy v rodině. „Stezka nabídne jak pohyb, tak hry a zábavu. Děti budou své babičky a dědečky motivovat k protáhnutí se ve venkovní posilovně, senioři zase vysvětlí svým potomkům tradiční české hry. Jako jsou šachy, nebo „Člověče nezlob se“, které si společně zahrají, ovšem v nadměrné velikosti. Cílem je odlákat obě generace od obrazovek, monitorů a nabídnout jim společný zážitek v přírodě“, uvedla Jana Hrubanová z Centra volného času Bozeňov, které na projekt získalo dotaci z Programu rozvoje venkova.

Stezka bude začínat v lanovém centru Adrenalin parku Bozeňov a končit bude na 2 kilometry vzdálené horní bozeňovské přehradě. Návštěvníci budou moci využít také nového minigolfu, který vyroste na dětském hřišti u hotelu.